Platon, Annunaki i Marta! Mam wakacje, więc łączę wszystko ze wszyskim.

Hej, łączymy – Platon, Annunaki i Marta! Mam wakacje, więc łączę. I nagrywam. Taka sytuacja: wakacje, festiwal, wchodzę do zamkowej kaplicy, a tam – kosmici. Dwoje. Dwie. Dwa. Nie wiadomo czy te istoty akurat zwracają uwagę na płeć, Wiadomo za to, że najpierw pojawiły się w ludzkiej głowie. Konkretnie w głowie Marty.

Nieśmiało zaznaczam, że Platon nam przypominał, że wszystko co mamy tu w realu jest reprezentacją tego, co znaleźć można w świecie idei. Nikt nie udowodni, że jakaś idea nie może przejawić się w realu. No. Najpierw przedstawi się Marta – w dźwięku 😉

Teraz pora na skrót z Platona – główne założenia:  Świat  stanowi odbicie prawdziwej rzeczywistości  Rzeczywistość  ziemska stanowi cień wiecznego świata idei.  Miłość zmysłowa jest szczeblem dla miłości nadzmysłowej, czyli pięknej  duszy, idei piękna. Idee, to niezmienne i doskonale pierwowzory wszystkich rzeczy. Poznawanie  to w istocie przypominanie sobie tego, co widziała kiedyś dusza w  świecie idei. A teraz pora przypomnieć,że artyści, tacy zdolni ale i niezwykle wrażliwi na rzeczywistość cieni sprowadzają na ziemię kształty niesamowite, piękne i działające na patrzących. I oto nasza próba wyjaśnienie jak to działa. Jak można ściągnąć na tę planetę kosmitów, zostawić ich w kaplicy i wzruszyć tym sporą grupę człowieczych istot.

Rozmowa w dźwięku.

Czy czasem się zastanawiasz: skąd się biorą nasi ojcowie?

Czy czasem się zastanawiasz: skąd się biorą nasi ojcowie?

Mam ochotę powiedzieć, że z szafy. Z kufra. Ze zdjęć. Ale ojcowie biorą się, tak jak i my, z aktywności naszych przodków.

Z genów przekazywanych przez pokolenia, z historii, którą i my mamy zapisaną w komórkach. Na pamięć komórkową warto zwrócić uwagę, bo tam są zapisy nie tylko chorób, ale i przeżyć. traum. mam nadzieję, żę silnych radości też. Zatem zaglądam do kufra, zęby sprawdzić skąd się wziął mój Tato. Co miał w komórkach, o czym nie wiem, bo oglądałam go zawsze z perspektywy dziecka, nie wnikając. A teraz nadszedł czas wnikania. I wnikam nie tylko ja.

Małgosia Kaszowska opowiada o sobie w dźwięku!

Kawę dla autorki – stawia się przez https://buycoffee.to/dziennik.zmian ale historia jest tu i teraz .

Nie w książkach. W naszych ciałach. Chociaż ksiażki są pomocne.

Sposobów przekazywania informacji w ciele z pokolenia na pokolenie jest wiele. Jedną z nich jest łańcuch DNA, inną łańcuch RNA czy poziom białek przekazywanych z pamięcią komórkową w błonie komórkowej z pokolenia na pokolenie. w uproszczeniu, każdy z nas w 1/16 jest pradziadkiem. W jego życiowej historii, w przeżyciach, wartościach, bólach.

Prof. Jadwiga Jośko-Ochojska: Oprócz genów dziedziczymy także pozagenowo pamięć o lęku, różne zaburzenia lub skłonność do chorób somatycznych. Szkodliwe czynniki: stres, agresja, lęk, trauma, toksyny, leki, dieta itp., odciskają się piętnem na następnych pokoleniach. Przeżycia naszych przodków pozostawiają w nas ślady.(https://podyplomie.pl/psychiatria/30766,trauma-dziedziczona)

Jak znaleźć frazy wysokich lotów?

  • I – jak znaleźć frazy wysokich lotów? – opracować swoje sposoby, kierując się intuicją i tradycją.
  • I – po co szukać fraz wysokich lotów? – żeby świat był piękny i mądry.
  • Nie ograniczać wyobraźni. Nie uważać słów za „tylko” słowa, to narzędzia codziennej magii.

Jak znaleźć frazy wysokich lotów? Cz 1. —– Wspinać się po wszelkich napotkanych schodach, a potem czekać na objawienie. Albo nie czekać. Objawiać samodzielnie. Literatura wysiłku wymaga, dość często. Vide @festiwal.goryliteratury @sarnycastle – przygoda festiwalowa powoli dobiega do mety… Warsztaty dla młodych pisarzy – twórcze dla obu stron; spotkanie z Edwardem Pasewiczem – takoż  – jak donosili czytelnicy. Czułam tę wysokość w kategoriach przyjemności. PS. Na strych zamku pognał mnie instynkt przygody, który gra pierwsze skrzypce w festiwalowych odcinkach podcastowych

Jak znaleźć frazy wysokich lotów? Cz
2 . Nie obawiać się zaglądania w miejsca zagadkowe, ciemne, nieczęste, nieodwiedzane, odpychające za pierwszym razem, fascynujące – za drugim. Tam te frazy brzmią dla tych, którzy słyszą
#fraza #porada #kreatywność #literatura #pisarz #tworczosc